46. ročník turnaja o Tatranský pohár

46. ročníka turnaja o Tatranský pohár sa zúčastnili len štyri družstvá. Vlaňajší víťaz HC Košice, domáci finalista HC ŠKP PS Poprad, novovzniknutá reprezentácia Slovenska do 20 rokov a bieloruský klub HC Neman Grodno.

Zdalo sa, že účasť štyroch mužstiev by bola i do budúcna postačujúca, lebo až na posledný zápas tradičných rivalov Popradu a Košíc ani účasť publika nebola tohto roku zvlášť výnimočná.

Finále bolo reprízou záverečného súboja z predchádzajúceho ročníka, keď sa v ňom opäť stretli HC Košice s domácim HC ŠKP PS Poprad. Vlani vo finále vyhrali Košice 4:2. Tentokrát mali lepší nástup Popradčania a vedenie 2:1 po dvoch tretinách sľubovalo dobrý hokej do záveru. Lenže ten bol doslova z ich strany potupný. V závere však prišiel uragán Košíc keď v rozpätí štyroch minút obrátili výsledok. Záverečnú tretinu vyhrali Košičania 5:0 a stali sa už po šiesty krát víťazmi turnaja.

4. zápas:

HC ŠKP PS Poprad - HC Neman Grodno 6:3 (1:2, 3:1, 2:0)
Góly: 2. Frank, 25. Kroták, 25. Pavličko, 32. M. Turan, 45. Gápa, 51. Frank - 5. Maleškevič, 18. Seljanin, 22. Demjanovskij

5. zápas:

Slovensko "20" - HC Neman Grodno 8:3 (2:1, 3:2, 3:0)
Góly: 18. Stuhlák (Michalčín), 19. David, 28. David (Zrnčík), 33. Stuhlák (Plch), 39. Mandelík (Pleva), 58. David (Klepáč, Zrnčík), 59. Marcinek (Dadulák, Melicherík), 60. Kivoň (Pavlikovský) - 14. Seljanin, 21. Ničiuchin (Pavljušenko), 34. Seljanin (Fedotov)

6. zápas:

HC ŠKP PS Poprad - HC Košice 2:6 (2:0, 0:1, 0:5)
Góly: 14. T. Turan, 18. Rataj - Sedlák, S. Ilavský, Veselovský, Mižík, Zůbek, Macoško